Зеленський
Зеленський / © Зеленський

Президент Володимир Зеленський вирішив кардинально полегшити життя українським пенсіонерам.

Зокрема, незабаром Верховна Рада планує розглянути пропозиції президента Володимира Зеленського до проекту закону “Про внесення змін до закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (щодо удосконалення пенсійного забезпечення)”.

Варто відзначити, що цей законопроект знаходиться в Раді з кінця 2014 року, проте так і не був остаточно схвалений.

Парламентарі ухвалили його взимку 2015 року і направили на підпис екс-президенту Петру Порошенку, але він його ветував. Пояснюючи своє рішення Порошенко звернув увагу на дефіцит Пенсійного фонду і неможливість фінансово забезпечити виконання цього Закону. Тоді він запропонував народним депутатам змінити закон, але до цього справа так і не дійшла.

Вже в поточному місяці президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради свої пропозиції до законопроекту. У тому випадку, якщо нардепи підтримають проект, то з 2022 року українки зможуть виходити на пенсію не з 55, а з 50 років.

Однак, як говориться в документі, вони зможуть вийти раніше на пенсію за умови, якщо вони будуть на той момент мати 30-річний стаж. Крім того, поєднувати пенсію і офіційну роботу закон також заборонятиме.